Samochody

Testy samochodów

Suzuki Vitara. Test miejskiego crossovera

25-10-2021 Wiesław Piesiewicz

Za kierownicą Suzuki Vitara przejechałem prawie tysiąc kilometrów i wiem, jak to auto jeździ po trasach szybkiego ruchu i krętych górskich drogach. Chcesz się tego dowiedzieć? Przeczytaj mój test!

9 min czytania
Wydarzenia motoryzacyjne

Toyota rusza z produkcją samochodów!

21-10-2021 Katarzyna Bugla

Europejscy producenci ograniczają produkcję bądź podejmują decyzję o jej całkowitym wstrzymaniu przetrzymując na przyfabrycznych placach tysiące samochodów oczekujących na półprzewodniki. Toyota po 2 miesiącach odmraża produkcję oferując klientom kompletne samochody. Czy w tym roku także wygeneruje rekordową sprzedaż? Wszystko na to wskazuje.

1 min czytania
Testy samochodów

Nissan Leaf. Test rodzinnego auta elektrycznego

18-10-2021 Wiesław Piesiewicz

Już nazwa tego samochodu - Leaf - sugeruje jego ekologiczność. Zgodnie z nią, Nissan Leaf jest autem elektrycznym. Co warto o nim wiedzieć? Jak się nim jeździ? Tego wszystkiego dowiecie się z mojego testu.

10 min czytania
Testy samochodów

Peugeot 3008. Hybrydowy SUV spod znaku lwa

05-10-2021 Wiesław Piesiewicz

We wrześniu 2020 r. zaprezentowana została trzecia generacja Peugeota 3008. Auto uzyskało nie tylko jeszcze bardziej drapieżny wygląd, ale też 300-konny napęd hybrydowy. Takim właśnie autem jeździłem przez tydzień. Jak w codziennym użytkowaniu sprawuje się Peugeot 3008 HYBRID4 300?

10 min czytania
Testy samochodów

Abarth 595 Monster Energy Yamaha. Festiwal uroczych błędów

29-09-2021 Kamil Rogala

Każdy zna Fiata 500. Ja z kolei nie znam nikogo, kto uważałby, że to beznadziejny samochód. Mimo swoich wielu wad, jest po prostu lubiany. To tak jak z dobrym, spokojnym przyjacielem: czasami wkurza, ma swoje przywary, ale to przyjaciel i wiele mu się wybacza. Czy podobnie jest z Abarthem 595 w specjalnej wersji Monster Energy Yamaha? Podobnie, ale ten przyjaciel to straszny imprezowicz!

6 min czytania
Nowe samochody

Peugeot Boxer zjechał z taśmy fabryki w Gliwicach

17-09-2021 Anna Wietrzyk

To pierwszy bus, który został wyprodukowany w ramach fazy testowej w przebudowanej fabryce Opla należącej obecnie do zakładów koncernu Stellantis. Wiosną przyszłego roku ma ruszyć seryjna produkcja.

1 min czytania
Testy samochodów

Weekend za kierownicą Hyundaia IONIQ 5

16-09-2021 Wiesław Piesiewicz

Hyundai IONIQ 5 to najnowszy samochód elektryczny koreańskiego producenta, a jednocześnie pierwszy z trzech modeli sprzedawanych pod tą submarką. Jak jeździ to auto i co warto o nim wiedzieć? Sprawdziłem to!

10 min czytania
Wydarzenia motoryzacyjne

Electric Roadshow Katowice. Renault i Dacia z ofertą elektryków dla klientów

09-09-2021 Katarzyna Bugla

Wspieramy elektromobilność! 10 września rusza Electric Roadshow organizowany przez polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Sprawdź szczegóły wydarzenia!

2 min czytania
Premiery samochodów

Nowy gracz na rynku elektryków w Polsce - SERES wchodzi do gry!

07-09-2021 Katarzyna Bugla

Rynek pojazdów elektrycznych w Polsce bez wątpienia się rozwija, czemu dowodzi marka SERES, wkraczając z ofertą wysokiej jakości samochodów elektrycznych w atrakcyjnych cenach. Dzięki firmie Busnex, która jest autoryzowanym przedstawiciele SERES i Yutong w Polsce i krajach bałtyckich, samochody dostępne będą na naszym rynku już od 7 września 2021 r.

3 min czytania
Wydarzenia motoryzacyjne

Mobilize LIMO - konkurencja dla Ubera i Bolta W Europie od 2022 roku

06-09-2021 Katarzyna Bugla

Wśród wielu głosów krytyki, defetystycznych opinii na temat końca pewnej epoki w motoryzacji, pojawiają się takie projekty, jak niemiecki opel Rocks-e czy najnowsza propozycja całkowicie nowej, elektrycznej marki Mobilize wyrosłej spod skrzydeł renault, w której ofercie już niebawem pojawi się samochód dedykowany grupom zawodowym.

6 min czytania
Premiery samochodów

Poznaj szóstą generację Opla Astra

02-09-2021 Wiesław Piesiewicz

Opel zaprezentował szóstą generację swojego kompaktowego bestsellera - modelu Astra. Nowy Opel Astra oferuje więcej miejsca dla pasażerów, będzie dostępny jako hybryda plug-in, a w 2023 r. pojawi się także jego elektryczna odsłona. Co jeszcze się zmieniło? Dowiedz się!

7 min czytania
Nowe samochody

Nowa Kia Sportage - samochód zaprojektowany z myślą o Europie

02-09-2021 Wiesław Piesiewicz

Kia pokazała pierwszą, wyłącznie europejską wersję SUV-a Sportage w jego liczącej już 28 lat historii. Design nowej Kii Sportage jest inspirowany naturą i ma odważną, nowatorską i wyrafinowaną formę. Nowa Kia Sportage będzie teraz dostępna także w wersji hybrydowej typu plug-in.

6 min czytania