WRC

Sebastien Ogier po raz ósmy w karierze Rajdowym Mistrzem Świata! Wyniki Rajdu Monza 2021

24-11-2021 Damian Szydłowski

Francuz po raz kolejny dowiódł swojego talentu, zwyciężając po raz ósmy w karierze mistrzowski tytuł. Kajetanowicz po walce do ostatniego zakrętu wicemistrzem!

3 min czytania
WRC

Kalle Rovanperä zwyciężył w powracającym po ośmiu latach Rajdzie Akropolu!

13-09-2021 Damian Szydłowski

Po ośmiu latach do kalendarza WRC wrócił jeden z najtrudniejszych rajdów w jego historii - Akropol. Wygrał go najmłodszy kierowca w stawce - Kalle Rovanperä. Fantastycznie pojechali również Polacy: Kajetanowicz zwyciężył w klasie WRC3!

6 min czytania
WRC

Czy Ogier zdobędzie mistrzostwo? Skrót rajdu Estonii i analiza obecnej klasyfikacji generalnej WRC

07-08-2021 Damian Szydłowski

Kalle Rovanperä wygrał w Estonii i zapisał się na kartach historii jako najmłodszy zwycięzca rundy WRC. W generalce mistrzostw nie doszło natomiast dużych zmian. Seb Ogier pozostał na prowadzeniu z dużą przewagą.

3 min czytania
WRC

Seb Ogier wygrywa powracający Rajd Safari i ponownie zwiększa przewagę!

28-06-2021 Damian Szydłowski

7-krotny Mistrz Świata okazał się najlepszy w morderczym dla samochodów Rajdu Safari. Nie były mu straszne, skały, koleiny, kurz, błoto, czy dzikie zwierzęta.

7 min czytania
WRC

Ogier wygrywa Rajd Sardynii i utrzymuje prowadzenie w generalce

06-06-2021 Damian Szydłowski

Francuz cały rajd utrzymywał się w czołówce, a po dramacie Tanaka, który uszkodził zawieszenie Ogier zaczął rywalizację z Evansem, wychodząc zwycięską ręką.

4 min czytania
WRC

Dramat Tanaka, zwycięstwo Evansa i świetny występ Polaków. Podsumowanie Rajdu Portugalii 2021

24-05-2021 Damian Szydłowski

Elfyn Evans zwyciężył na szutrowych oesach po trudnej walce z Danim Sordo. Tanak zdecydowanie prowadził przez większość rajdu, ale na 14 odcinku zerwał zawieszenie i musiał się wycofać. Kajetanowicz natomiast wygrał w swojej klasie!

7 min czytania
WRC

Powrót Mitsubishi do rajdów?

14-05-2021 Damian Szydłowski

Jak donosi portal Forbes, Mitsubishi planuje przywrócić legendarną podmarkę Ralliart, pod której znakiem japońska marka święciła duże sukcesy w rajdach.

1 min czytania
WRC

Stłuczka, ucieczka przed policją i walka do ostatniego zakrętu - Sébastien Ogier wygrywa Rajd Chorwacji 2021

25-04-2021 Damian Szydłowski

Debiutujący w kalendarzu Rajd Chorwacji był prawdziwym rollercoasterem! Evans, Ogier i Nueville na zmianę wygrywali kolejne odcinki specjalne, a na dojeździe między odcinkami doszło do kuriozalnej sytuacji. Seb Ogier miał stłuczkę z cywilnym BMW, a po nieporozumieniu z lokalną policją postanowił odjechać pomimo zatrzymywania przez jednego z funkcjonariuszy.

5 min czytania
WRC

Rozstanie najbardziej utytułowanego duetu w historii WRC. Sébastien Loeb zakończył współpracę z Danielem Eleną.

26-03-2021 Damian Szydłowski

Sébastien Loeb wraz z Danielem Eleną ogłosili, że kończą trwającą 23 lata współpracę. Najbardziej utytułowany duet w historii Rajdowych Mistrzostw Świata ma dziewięć tytułów Mistrzowskich na swoim koncie.

4 min czytania
WRC

Tänak znów na czele, Świetny debiut Solberga i solidne występy Polaków. Podsumowanie fińskiego Arctic Rally 2021.

28-02-2021 Damian Szydłowski

W tym roku rolę zimowego rajdu przejęła Finlandia organizując Arctic Rally. Śnieżne oesy najwięcej szczęścia przyniosły estońskiej załodze Ott Tänak / Martin Jarveoja, która w świetnym stylu za sterami Hyundaia i20 Coupe WRC zwyciężyła z siedemnasto-sekundową przewagą nad fińskim duetem Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen z Toyoty. Podium uzupełnili Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe startujący dla Hyundai Motorsport. Zadowoleni ze swoich występów wrócili również startujący w cyklu WRC3 Michał Sołowow (9. miejsce w swojej klasie) i debiutujący w WRC3 Adrian Chwietczuk (12. miejsce w klasie).

4 min czytania
WRC

Podsumowanie Rajdu Monte-Carlo 2021. Zwycęstwo FIA

24-01-2021 Damian Szydłowski

Otwierający tegoroczny sezon Rajd Monte-Carlo padł łupem Sebastiena Ogier, jednak prawdziwe zwycięstwo odniosła tutaj FIA, która od lat kładzie potężny nacisk na bezpieczeństwo.

3 min czytania